www.megev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 29 травня 2023 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Межівський район >> Новини
Мешканці Дніпропетровщини можуть оформити житлову субсидію за спрощеною системою
Версія для друку Написати листа
В Україні спростили порядок оформлення субсидій на житлово-комунальні послуги. Про новини щодо отримання державної допомоги розповіла начальниця відділу департаменту соцзахисту населення Дніпропетровської ОДА Олександра Довидовська.

  «Уряд спростив порядок оформлення житлових субсидій. Тепер скористатися державною допомогою може ще більше українців. Наприклад, ті, що офіційно працюють за кордоном. Все залежить від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства, який розраховується на одну особу», – зазначила начальниця відділу департаменту соцзахисту населення Дніпропетровської ОДА Олександра Довидовська.
  Скільки сплачуватиме конкретна сім’я, визначається індивідуально за єдиною формулою. За менших доходів зменшується і відсоток обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги.

  Тепер право на оформлення субсидії на загальних підставах отримали люди, які не мають доходів і звільнені від сплати єдиного страхового внеску. Так само й ті, хто став власником житла шляхом успадкування протягом року перед оформленням допомоги. Раніше їм необхідно було отримати спеціальне рішення комісії.

  «Як і раніше, субсидії автоматично перепризначуються на наступні періоди. Заяву подавати не треба. Таке правило – на весь період карантину», – сказала Олександра Довидовська.
  Держава спростила оформлення субсидії для тих, хто втратив роботу й зареєструвався у центрі зайнятості. Таким людям у дохід не буде враховуватися сума заробітної плати за півроку, а лише розмір допомоги по безробіттю.

  Під час карантину розмір субсидії визначають з урахуванням збільшених на 50% соціальних норм споживання газу, електроенергії, води.

  Нині житлову субсидію отримують майже 230 тис мешканців Дніпропетровщини. Оформити її «з нуля» можна на сайті Мінсоцполітики. Як варіант – відправити заяву і декларацію поштою до органу соцзахисту населення. Можна й особисто звернутися до територіальної громади, ЦНАПу або органу соцзахисту в містах обласного значення.
  Версія для друку Написати листа


Про цей сайт | Запитання | Адміністратор