www.megev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 18 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Межівський район >> Новини
У зв’язку з погіршенням погодних умов управління цивільного захисту облдержадміністрацій звертається до мешканців області з проханням дотримуватися правил безпечної поведінки
Версія для друку Написати листа

    Посилення вітру, снігова хуртовина може спричинити:
    - руйнування опор, дерев, рекламних щитів та інших конструкцій;
    - пошкодження у системі електромереж та лініях телефонного та телеграфного зв’язку;
    - припинення водо- та теплопостачання;
    - замети на автошляхах з частковим або повним припиненням руху автомобільного та залізничного транспорту.

    Почувши попередження, дотримуйтеся певних рекомендацій:
    - обмежте пересування, особливо в сільській місцевості;
    - при можливості відмовтеся від виїздів на власному автомобілі, а при необхідності користуйтеся громадським транспортом;
    - виходьте з будинку (квартири) тільки якщо це вкрай необхідно, використовуючи при цьому відповідні взуття та одяг;
    - не наближайтеся впритул до будинків і споруд, а також до рекламних щитів та інших небезпечних конструкцій;
    - переходьте вулицю тільки у місцях пішохідних переходів і будьте при цьому дуже уважними, враховуючи, що в складних погодних умовах значно збільшується ймовірність дорожньо-транспортних пригод;
    - слід, також, бути обережними поблизу дорожньої техніки, яка здійснює снігоочисні роботи (найкраще цю ділянку вулиці перейти в іншому місці);
    - вдома, використовуючи аварійні засоби освітлення, опалення та приготування їжі, дотримуйтесь відповідних правил безпеки.

    В разі необхідності звертайтеся до рятувальної служби за номером 101.
    Як уникнути переохолодження і обмороження?

    Щоб не отримати переохолодження і обмороження, треба знати їхні ознаки, а також основні правила поведінки в умовах низьких температур.

    Переохолодження організму виникає
    Якщо людина тривалий час перебуває на холоді: найчастіше замерзають люди у стані алкогольного сп’яніння. Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг. При легкому переохолодженні достатньо тепло вдягнутися, випити гарячий солодкий чай або каву.
    При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур). Обмороження може виникнути не тільки при сильному морозі, а й при достатньо теплій зимовій погоді. Його розвитку сприяє вологе повітря та вітер. Причиною обмороження можуть стати мокре та тісне взуття; тривале перебування у нерухомому стані на вітрі, в снігу; хвороби, алкогольне отруєння.
    До обмороження більш схильні пальці, кисті, стопи, вуха і ніс. При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк. При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з’являються пухирі з прозорою рідиною.

    Щоб не допустити переохолодження і обмороження
    Перед виходом на вулицю слід обов’язково поїсти та правильно одягнутися. Одяг повинен бути багатошаровим і обов’язково з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. На ноги одягайте вовняні шкарпетки і взувайте просторе взуття, бо небезпека одержати відмороження залежить значною мірою від порушення нормального кровообігу (тісне взуття, нерухомість). Обов’язково одягайте головний убір. За 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним поживним кремом, який не містить воду. На морозі весь час намагайтесь рухатися. Лікарі рекомендують вживати більше теплої рідини, що сприяє кращій терморегуляції організму.

    Надання першої допомоги при обморожені
    Якщо побіліли щоки, ніс, вуха, достатньо розтерти їх чистою рукою до почервоніння і появи поколювання. Не можна розтирати снігом, тому що сніг не зігріває, а прохолоджує відморожені ділянки та ушкоджує шкіру. Неприпустимо швидко зігрівати ділянки тіла (наприклад, поливати гарячою водою). Якщо з’явилося напухання відмороженого місця або пухирі, то розтирання робити не можна. Потрібно покласти на відморожене місце пов’язку з товстим прошарком вати і доставити постраждалого до лікарні. Постраждалого з будь-яким видом відмороження необхідно помістити в тепле приміщення. Потрібно дати йому гарячий чай або каву.
Управління цивільного захисту
облдержадміністрації
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор