www.megev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 28 березня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Межівський район >> Новини
Управління Держпродспоживслужби в Межівському районі інформує
Версія для друку Написати листа
На початку ХХ століття головною причиною ботулізму була вживана без термічної обробки сира, солона або копчена риба. З часів незалежності в Україні захворювання на ботулізм зустрічались рідко, але однією з причин залишалась риба. Дослідники довели, що у вмісті кишківника риб Вас.botulinus зустрічається частіше, ніж у кишківнику теплокровних тварин. При зниженні опірності або після загибелі риби кишкова стінка втрачає бар’єрні властивості, і мікроорганізми проникають у тканини, що оточують кишківник. При високій температурі і тривалому проміжку часу до посолу і просочування сіллю тканин у м’язах встигає нагромадитись велика кількість токсину. Інфікування риби також може відбуватись і екзогенним шляхом через зовнішні покрови при пораненнях, заподіяних під час лову.

Клінічна картина ботулізму відрізняється від інших харчових отруєнь Інкубаційний період найчастіше від 12 до 24 годин, але може зменшуватись до 2 годин і збільшуватись до 10 діб. Диспептичні явища (нудота, блювання, болі в животі, запор) спостерігаються лише у третини потерпілих. У клінічній картині на перше місце виступають явища з боку центральної нервової системи, переважно бульварної її частини: спочатку можуть бути явища збудження, які змінюються апатією і сонливістю, сухість слизових рота і носоглотки, порушення ковтання, утруднення мови (до афонії), швидке стомлення зору, диплопія, птоз, розширення зіниць, порушення акомодації, косоокість, різке зниження або відсутність рефлексу з рогівки ока і т.д. З розвитком захворювання наростає м’язова слабкість при збереженні всіх видів чутливості, пульс прискорюється до 100-150, температура тіла здебільшого нормальна або навіть знижена. Смерть настає від паралічу дихання при збереженні свідомості.

Для запобігання ботулізмові слід враховувати, що за останні півроку це захворювання частіше за все пов’язане з вживанням в’яленої та копченої риби. Тому, необхідно суворо дотримуватись санітарних правил при вилові, консервуванні, зберіганні, транспортуванні, кулінарні обробці та реалізації риби і рибних виробів. При вилові слід оберігати рибу від пошкоджень, негайно охолоджувати, не допускати затримки потрошіння, проводячи його без пошкодження кишківника.

Ці принципи особливо важливі для запобігання харчових отруєнь: дотримуйтесь чистоти, відокремлюйте сире від готового, проводьте ретельну термічну обробку, зберігайте продукти при безпечній температурі, використовуйте чисту воду і чисту харчову сировину.


    Останні події свідчать про низьку освітню підготовку осіб, які займаються обробкою і приготуванням харчових продуктів. Іншою причиною великої кількості зареєстрованих випадків ботулізму в Україні є повна відсутність контролю за виробником з боку контролюючих органів. Як наслідок, кожен з нас ідучи до крамниці ризикує придбати дорогий харчовий продукт вражений Вас.botulinus.
    Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор