www.megev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Субота, 3 червня 2023 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Межівський район >> Новини
Жнива розпочались.
Версія для друку Написати листа
Настає найвідповідальніша пора для трудівників села – це жнива, коли потрібно зібрати і зберегти весь вирощений урожай.

  Аграріями району здійснено ряд заходів з підготовки та проведення збирання зернових ранньої групи і ріпаку урожаю 2020 року.
  З цією метою розроблені плани збиральних робіт, якими спланований комплекс заходів по матеріально-технічному, фінансовому та організаційному забезпеченню проведення жнив у нинішньому році, забезпечення безпечних умов праці під час їх здійснення.
  Погодні умови ще з осені 2019 року тримали у напрузі аграріїв району. Весняний період 2020 року в цілому був не досить сприятливим для озимих та посіву ярих зернових та зернобобових культур. Недостатня кількість опадів у березні та квітні, малий вміст вологи у ґрунті, аномально прохолодні температурні показники для цієї пори року в порівнянні з попередніми періодами дещо ускладнили процес рівномірного сходження і вегетації озимих культур та посів ярих зернових і зернобобових культур.
  Сільськогосподарським виробникам району довелося докласти чимало зусиль та професіоналізму для того щоб виправити дану ситуацію і здійснити підживлення добривами озимих та вчасно завершити посівну кампанію ярих зернових і зернобобових культур за сприятливих умов.
  Під час проведення комплексу весняно-польових робіт переважною більшістю сільськогосподарських підприємств району проведено підживлення озимих культур на площі 28177 га, серед яких озимої пшениці – 26562 га (підживлено 97% від потреби), озимого ячменю – 1577 га (підживлено 100%), озимого ріпаку – 9667 га (підживлено 100%).
  Та на жаль аграріям вдалось зберегти не всі посіви. За оперативними даними сільгоспвиробників, озимих зернових культур збереглось на площі 27935 га, озимого ріпаку – 9005 га.
  На сьогоднішній день очікування врожайності залишається як ніколи актуальним питанням для сільськогосподарських виробників Межівського району.
  Згідно плану в цілому по району по всіх категоріях сільськогосподарських виробників необхідно зібрати ранніх зернових та зернобобових культур з площі 33354 га, а саме: озимої пшениці – 26562 га, озимого ячменю – 1577 га, ярого ячменю – 4725 га та гороху – 490 га; ріпаку – з площі 9005 га.
  Прогнозований валовий збір в 2020 році зернових ранньої групи по всіх категоріях становить 98,8 тис. тонн, ріпаку 19,2 тис. тонн, у тому числі по сільгосппідприємствах зернових ранньої групи 80,5 тис. тонн, ріпаку 19,2 тис. тонн.
  З метою виконання всіх агротехнічних операцій в оптимальні терміни, аграріями району в цілому успішно проведено роботи з ремонту зернозбиральної техніки та автотранспорту для перевезення урожаю. За оперативними даними, аграріями здійснено заходи з обслуговування та ремонту сільськогосподарських машин та обладнання, що використовуються для збирання врожаю.
  Для проведення комплексу робіт по збору врожаю ранніх зернових культур 2020 року забезпечено потребу в паливно-мастильних матеріалах: по дизельному паливу – 1700 тонн, по бензину – 600 тонн, по дизельному мастилу – 110 тонн.
  Збирання урожаю є одним з найбільш відповідальних процесів технології вирощування зернових культур. Головною умовою проведення успішної зернової кампанії є проведення заходів збору урожаю без втрат та збереження його високих насіннєвих, продовольчих і кормових якостей при мінімальних затратах праці і коштів. Досягти таких успіхів можливо завдяки попередньому плануванню, обдуманим, чітким рішенням та високому рівню організації збиральних робіт.
  Станом на 02 липня 2020 року сільськогосподарськими підприємствами Межівського району активно розпочато та проводяться роботи по збору урожаю ранніх зернових та зернобобових культур. Завдяки сприятливій сонячній погоді зерно озимого ячменю на більшій частині території Межівського району вже досягло стиглості. Впродовж цього тижня аграріями району зібрано урожай озимого ячменю з площі 388 га, намолочено 1392 тонни зерна, середня урожайність по району становить 35,8 ц/га. Серед сільськогосподарських підприємств, які першими почали збирати урожай ячменю СФГ “Яна”, С(Ф)Г “Кипарис”, ПСГП “Еліта”, ФГ “Лада-Агро”. Крім того, розпочато збирання гороху. На даний час прогнозна площа збору урожаю – 490 га, скошено та обмолочено – 47 га, намолочено 114 тонн.
  Варто зауважити, що переважна більшість підприємств галузі сільського господарства також в найближчі терміни планує розпочати збір урожаю озимої пшениці.
На изображении может находиться: облако, небо, трава, цветок, природа и на улице
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор