www.megev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 19 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Межівський район >> Новини
Відповідальність за здійснення господарської діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання або без одержання відповідної ліцензії.
Версія для друку Написати листа

    Відповідно до ст. 42 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року № 436-IV підприємництво – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

    Згідно із частинами другою та третьою ст. 45 Господарського кодексу України порядок створення, державної реєстрації, діяльності, реорганізації та ліквідації суб’єктів підприємництва окремих організаційних форм визначається Господарським кодексом України та іншими законами.
    Лише той суб'єкт, який виконав усі передбачені законодавством вимоги щодо отримання необхідних дозволів і представився уповноваженим на те державним органам як підприємець, може вважатися ним.

    Інакше здійснення підприємництва без реєстрації (легалізації) розглядається як тіньове й переслідується в кримінальному порядку (встановлена кримінальна відповідальність). Необхідно, також зазначити, що це стосується як самої діяльності, так і її вигляду, місця, способу, характеру, об'ємів.

    На превеликий жаль, сьогодні фізичні особи – підприємці району почали скасовувати свою підприємницьку діяльність та працюють нелегально.

    Хотілось би звернути увагу «нелегальних» підприємців, що Кодексом про адміністративні правопорушення за введення незаконної підприємницької діяльності передбачена відповідальність (ст..164), а саме:
    - накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( від 17,0 тис.грн. до 34,0 тис.грн.) з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення;
    - за вчинені дії особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме правопорушення, або пов'язані з отриманням доходу у великих розмірах - накладення штрафу від двох тисяч до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 34,0 тис.грн. до 85,0 тис.грн.) з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.
    Протокол про правопорушення може бути оформлений як результат перевірочних заходів: обстеження приміщення та здійснення контрольних закупок в ході проведення фактичних перевірок .
    Приводом для такої перевірки може стати повідомлення про те, що ведеться незаконна підприємницька діяльність або порушення в роботі.
    І на сьогоднішній день вже є позитивні наслідки спільних дій органів виконавчої влади і податківців по упередженню нелегальної підприємницької діяльності.
    Так робочою групою з питань легалізації найманої праці та зайнятості населення Межівської райдержадміністрації протягом лютого – березня 2017 року здійснено об’їзди суб’єктів підприємницької діяльності на предмет додержання ними законодавства про працю та державної реєстрації.
    Зафіксовано здійснення підприємництва без реєстрації на ринку у смт. Межова. З цього приводу направлено листи до головного управління Держпраці у Дніпропетровській області щодо перевірки незаконної діяльності фізичних осіб.
    Робоча група і надалі буде здійснювати об’їзди суб’єктів підприємницької діяльності та проводити роз’яснювальну роботу з питання легалізації, як найманої праці так і державної реєстрації підприємництва.
    Хочеться, ще раз нагадати фізичним особам про виконання законодавства України та про відповідальність за здійснення господарської діяльності без державної реєстрації. Давайте працювати чесно, за законом, конкурувати справами та на рівних умовах.
    Версія для друку Написати листа


Про цей сайт | Запитання | Адміністратор